سئو

منظور از سئو Off page (خارجی) و On Page (داخلی) دقیقاً چیست؟

مطالبی که خواهید خواند

سئو چیست؟

سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو فرایندی است که طی آن یک وب سایت بهینه می‌شود تا بهترین نتایج را در صفحه نتایج موتورهای جستجو ارائه دهد. این شامل هدف قرار دادن کلمات کلیدی مرتبط و سپس تلاش برای رتبه بندی آنها در گوگل می‌شود.
اگر با سئو “SEO” آشنا هستید ، ممکن است اصطلاحات “سئو داخلی” و “سئو خارجی” را شنیده باشید ، اما منظور آنها دقیقاً چیست؟

سئو داخلی

شاید تا به حال شنیده باشید که بسیاری از بازاریابان از اصطلاح “سئو داخلی” استفاده می‌کنند ، اما در مورد تعریف واقعی آن نیاز به وضوح دارید. به عبارت ساده ، سئو در صفحه به هر گونه کار بهینه سازی انجام شده در صفحه یا وب سایت واقعی اشاره دارد. این می‌تواند شامل :

بازاریابی محتوا

ایجاد و بهینه سازی محتوا در دسته سئو در صفحه قرار می‌گیرد زیرا گام‌های مثبتی در جهت رتبه بندی در گوگل بر می‌دارد. محتوا را می‌توان به نحوی بهینه سازی و ساختار بندی کرد که موتورهای جستجو دوست داشته باشند و بتوانند آن را درک کنند. حذف محتوای تکراری مهم است ، زیرا گوگل از محتوای اصلی و جذاب حمایت می‌کند.

بهینه سازی سرعت صفحه

فشرده سازی تصاویر و بهبود کارآیی کد می‌تواند به سرعت یک وب سایت کمک کند ، که باعث افزایش رتبه آن در وب می‌شود. ساختار صفحه و تغییرات سرعت نیز می‌توانند در زمره سئو داخلی و همچنین سئو فنی قرار گیرند.

سئو خارجی

سئوی خارجی به هرگونه کار سئو که خارج از وب سایت انجام می‌شود ، مانند شبکه‌های اجتماعی ، ارتباطات و بک لینک اشاره دارد.
بک لینک کردن، فرایند بدست آوردن بک لینک از منابع مختلف است. پیوندهای پشتیبان به سادگی پیوندهایی هستند که از وب سایت‌های دیگر به وب سایت شما باز می‌گردند. لینک‌های پشتیبان راهی عالی برای نشان دادن مرتبط بودن وب سایت شما با موتورهای جستجو است. به عنوان مثال ، اگر یک وب سایت معتبر به سایت شما پیوند داده شود ، گوگل این را به عنوان نشان دهنده این می‌داند که وب سایت شما دارای محتوای ارزشمندی است. اگر تعدادی از وب سایت های تأسیس شده به سایت شما پیوند داده شوند ، سیگنال های ارزشمندی را نشان می‌دهد و بنابراین موقعیت شما را در موتورهای جستجو افزایش می‌دهد.
بسیاری از شرکت ها روش‌های کلاه سیاه مانند خرید بک لینک‌های عمده را انجام می‌دهند. این روش بک لینک به این معنی است که این فرآیند غیر طبیعی است و به راحتی توسط موتورهای جستجو قابل تشخیص است. به یاد داشته باشید ، اگر بک لینک ها را می‌توان به راحتی به صورت عمده خریداری کرد ، به این معنی است که دیگران می‌توانند همین کار را انجام دهند. اگر یک وب سایت به تعداد زیادی وب سایت ضعیف/اسپم پیوند دهد ، به عنوان یک بک لینک معتبر در نظر گرفته نمی‌شود. این غیر معمول نیست که وب سایتی با پیوندهای وب سایت‌های غیر معتبر در موتورهای جستجو جریمه شود.
به یاد داشته باشید ، اگر وب سایت شما نیاز به کمک در سئو دارد ، با ما تماس بگیرید. ما دوست داریم به کسب و کارها در دنیای آنلاین کمک کنیم.

بیاند وب

لطفا امتیاز دهید

مقالات پر‌بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *