جستجو

گوگل در مقابل بینگ و DuckDuckGo : نمایش نهایی موتور جستجو

مطالبی که خواهید خواند

بدون شک گوگل محبوبترین موتور جستجو است. اما بسته به نیاز شما، بینگ و DuckDuckGo می توانند جایگزین باشند.

انتخاب موتور جستجوگری خود یک انتخاب بسیار شخصی است. مهم است که در هنگام انتخاب یکی، نیازها و ترجیحات خود را در نظر بگیرید. در حالی که گوگل مطمئنا بر بازار موتورهای جستجو تسلط دارد، دو رقیب آن، بینگ و DuckDuckGo نیز ویژگی های چشمگیری را ارائه می دهند.

بیایید نگاهی دقیق‌تر به هر یک از موتورهای جستجو بیندازیم و بررسی کنیم که کدام یک بهترین است.

گوگل

گوگل

غول موتورهای جستجوگر ، گوگل 92.6 درصد از جستجوها را در سراسر جهان جذب می کند. با مجموعه ای از ویژگی ها و برنامه های یکپارچه، بیایید نگاهی بیندازیم به این که چرا گوگل ترجیح داده شده ترین موتور جستجوی جهان است.

ویژگی‌های جستجو

گوگل طیف گسترده ای از ویژگی های جستجو را ارائه می دهد. یکی از مفیدترین آن نتایج جستجوی بومی سازی شده بر اساس مکان فعلی شما است. گوگل اطلاعات مفیدی مانند موقعیت مکانی کسب و کارها از گوگل مپ را در نتایج جستجوی Google ادغام می کند.

گوگل مپ

به عنوان مثال، جستجو‌ی “سوپرمارکت” مکان سوپر مارکت‌ها را در نزدیکی کاربر بر اساس اطلاعات گوگل مپ برمی گرداند.

گوگل همچنین تلاش می کند نتایج جستجو را بر اساس آنچه که فکر می کند هدف کاربر است، بازگرداند. به عنوان مثال، اگر کاربر‌ی برای “قهوه” جستجو کند، گوگل فکر می کند که در حال تلاش برای یافتن یک کافی‌شاپ در نزدیکی خود است. سپس مکان کافی شاپ‌های نزدیک را در بالای نتایج جستجو، با نتایج اطلاعاتی در زیر، بر می‌گرداند.

جستجو

قطعه های برجسته گوگل یکی دیگر از ویژگی های مفیدی است که اطلاعات را به وضوح ارائه می کند. قطعه های ویژه محتوای صفحه مرتبط با جستجوی شما را در صفحه نتایج جستجو نشان می دهد. این بدان معنی است که می توانید اطلاعاتی را که جستجو می کنید مستقیماً در صفحه Google بدون نیاز به بازدید از یک وب سایت به دست آورید.

روش index کردن

گوگل قبل از تصمیم گیری در مورد ایندکس شدن یک صفحه وب سعی می کند بفهمد که در مورد چیست.

Google محتوای صفحه شامل متن، تصاویر و فایل‌های ویدیویی جاسازی شده را تجزیه و تحلیل می‌کند و تلاش می‌کند بفهمد صفحه در تلاش است چه چیزی را منتقل کند.

حریم خصوصی کاربر


گوگل همیشه نگرانی‌هایی مربوط به حفظ حریم خصوصی خود را داشته است ، در مواردی حریم خصوصی و حالت ناشناس با دعوی قضایی روبرو شده است. بر کسی پوشیده نیست که Google حجم زیادی از داده ها را برای برنامه ها و سرویس هایی که استفاده می کنید از شما جمع آوری می کند.

برخی از افراد ممکن است متوجه نباشند که فعالیت مرورگر کروم آنها به حساب شخصی Google آنها مرتبط است.

با این حال، گوگل معتقد است که متعهد به رعایت رویه‌های داده‌های مسئول است و ادعا می‌کند که هرگز اطلاعات شخصی کاربران را نفروخته است. کاربران باهوش می توانند اطلاعات شخصی را که Google در تنظیمات حساب ذخیره می کند محدود کنند.

تجربه‌‌ی کاربر

طرح‌بندی گوگل با فیلتر کردن نتایج جستجو بر اساس دسته‌هایی از جمله اخبار، تصاویر، ویدیوها و خرید، با گزینه‌های جستجوی مرتبط و نتایج صفحه‌بندی شده در پایین SERP اصلی، تمیز و ساده است.

گوگل

گوگل با ارائه دقیق‌ترین نتایج از یک جستجو بر سادگی تاکید می کند. یک مثال خوب از این الگوریتم بروز گوگل است که در آن تازگی محتوا در الگوریتم گوگل لحاظ می شود.

به عنوان مثال، جستجو برای “رئیس جمهور فعلی ایالات متحده” تازه‌ترین را نمایش می دهد.

بینگ

بینگ

بینگ مایکروسافت از موتورهای جستجوی قبلی، از جمله MSN Search و Windows Live Search تکامل یافته است. بینگ کارها را کمی متفاوت با گوگل انجام می دهد و دومین موتور جستجوی محبوب در جهان است.

ویژگی‌های جستجو


قابل توجه ترین ویژگی بینگ قابلیت جستجوی ویدیویی آن است. نتایج جستجوی ویدیویی بینگ در قالب شبکه ای کاربر پسند نمایش داده می شود که اسکن نتایج جستجوی ویدیو را آسان می کند. علاوه بر این، می‌توانید یک ویدیو را مستقیماً از صفحه نتایج موتور جستجوی بینگ بدون پیمایش به صفحه وب تماشا کنید.

جستجوی ویدیو

ویژگی جستجوی تصویر بینگ همچنین دارای فیلترهای گسترده ای است که به کاربران امکان می دهد تصاویر را بر اساس نوع مجوز، تاریخ ارسال، وجود افراد در تصویر، نوع تصویر و ابعاد تصویر فیلتر کنند.

به جستجوگران مکرر نیز پاداش داده می شود—شما می توانید برای جستجو در Bing امتیاز کسب کنید. این امتیازها را می توان برای جوایز واقعی بازخرید کرد (فقط مطمئن شوید که وارد دستگاهی شده اید که از آن جستجو می کنید).

روش index کردن


هنگامی که یک صفحه وب را نمایه می کند، بینگ عمدتاً به کیفیت محتوا و کلمات کلیدی آن توجه می کند.

سه عامل اصلی وجود دارد که بینگ هنگام ارزیابی کیفیت محتوای یک صفحه وب در نظر می گیرد. چقدر صفحه وب قابل اعتماد است محتوای صفحه وب چقدر مفید و مفصل است. و خواندن صفحه وب از دیدگاه کاربر چقدر آسان است.

حریم خصوصی کاربر


مایکروسافت هنگام استفاده از بینگ و سایر محصولات مایکروسافت از کاربران خود اطلاعات جمع آوری می کند. این داده ها برای تبلیغات و بازاریابی هدفمند استفاده می شود. با این حال، می‌توانید تنظیمات حریم خصوصی خود را تغییر دهید تا نوع داده‌هایی را که مایکروسافت می‌تواند از شما جمع‌آوری کند، محدود کنید.

تجربه‌ی کاربر


موتور جستجوی بینگ یک جشن بصری است. در صفحه اول موتور جستجو یک کاغذدیواری چرخشی روزانه وجود دارد که از شما می‌خواهد در صورت کلیک کردن درباره تصویر روزانه اطلاعات بیشتری کسب کنید.

جستجو در بینگ

علاوه بر این، پنل اخبار پرطرفدار در پایین صفحه جستجوی اصلی بینگ مفید است اگر دوست دارید در بالای رویدادهای جاری بمانید.

SERP بینگ دارای یک طرح بندی تمیز با راس ها است که نتایج را بر اساس تصاویر، فیلم ها، نقشه ها، اخبار و خرید فیلتر می کند. پس از رسیدن به انتهای SERP اصلی، نتایج برای راحتی شما صفحه بندی می شوند.

DuckDuckGo

DuckDuckGo

اگرچه به اندازه سایر موتورهای جستجو محبوب نیست، پایگاه کاربران دائماً در حال صعود DuckDuckGo از رویکرد حفظ حریم خصوصی آن لذت می برند.

ویژگی‌های جستجو


بنگ های DuckDuckGo ویژگی جستجوی برجسته آن است. Bangs جستجوی مستقیم در وب سایت های دیگر را برای کاربران آسان می کند. برای مثال، اگر bang !w را تایپ کنید، می‌توانید مستقیماً در ویکی‌پدیا جستجو کنید. DuckDuckGo در حال حاضر بیش از 13000 چتری دارد.

داک داک گو

یکی دیگر از ویژگی های جستجوی جالب در DuckDuckGo پاسخ های فوری آن است. برای مثال، اگر «جایگزین‌های فیس‌بوک» را جستجو کنید، سایت‌های رسانه‌های اجتماعی جایگزین مشابه فیس‌بوک در بالای نتایج جستجو ظاهر می‌شوند.

روش index کردن


خزنده وب DuckDuckGo، DuckDuckBot، بیش از 400 منبع را از وب برای نتایج جستجوی خود می‌خزد.

منابع آن شامل وب‌سایت‌های معتبری مانند ویکی‌پدیا و حتی موتورهای جستجوی دیگر مانند بینگ است (DuckDuckGo به این نکته اشاره می‌کند که از گوگل به عنوان منبع استفاده نمی‌کند).

حریم خصوصی کاربر


DuckDuckGo متعهد به محافظت از حریم خصوصی کاربران است. سیاست حفظ حریم خصوصی آن بیان می کند که اطلاعات شخصی کاربران را جمع آوری یا به اشتراک نمی گذارد.

امنیت DuckDuckGo

این یک تضاد کامل با سایر موتورهای جستجوی محبوب است. DuckDuckGo حتی تا آنجا پیش می رود که دیگر موتورهای جستجو را از ردیابی کاربران خود در سراسر وب مسدود می کند.

تجربه‌ی کاربر


DuckDuckGo دارای یک طرح آشنا است که بصری و آسان برای استفاده است. انجام یک جستجو نتایج جستجوی صفحه وب و همچنین عمودی را بارگیری می کند که به شما امکان می دهد جستجو را بر اساس تصاویر، ویدیوها، اخبار، نقشه ها و خرید فیلتر کنید.

داکداکگو

با رسیدن به انتهای SERP DuckDuckGo، به یک اسکرول بی نهایت تبدیل می شود (به جای صفحه بندی)، که کمی سریعتر از باز کردن یک صفحه جدید هر بار که به انتهای SERP رسیدید، می شود.

حکم: انتخاب موتور جستجو‌ی مناسب


اکنون که درک کاملی از هر مرورگر و مزایا و معایب آنها دارید، می توانید موتور جستجوی مناسب را برای خود انتخاب کنید.

اگر حفظ حریم خصوصی نگرانی اصلی شماست، DuckDuckGo انتخاب واضحی است. با این حال، اگر برای ردیابی شدن مشکلی ندارید و راحتی نتایج جستجوی محلی را ترجیح می دهید، ممکن است گوگل بهترین انتخاب باشد. رویکرد گیمیفیکیشن بینگ برای جستجوها با سیستم جستجو و کسب پاداش خود نیز می تواند انتخاب جذابی برای شما باشد.

با در نظر گرفتن همه موارد، گوگل بهترین گزینه است. ویژگی‌های جستجوی Google در رتبه دوم قرار ندارند و به کاربران کمک می‌کنند تا پاسخی را که جستجو می‌کنند به راحتی و سریع بیابند. تجربه کاربری با چیدمان تمیز و ساده Google بهبود یافته است.

بیاند وب
لطفا امتیاز دهید

مقالات پر‌بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *